Ana Sayfa > .

CNC KONTROLLÜ PANO MALZEMELER─░

1-Kulland─▒─č─▒m─▒z tüm malzemeleri içine rahatl─▒kla alacak ve bo┼čluklar─▒ fazlas─▒yla olan hacimli bir pano seçilmelidir.

2-Hava ak─▒┼č─▒ dü┼čünülmeli,  fanlarla ─▒s─▒nan havan─▒n d─▒┼čar─▒ at─▒lmas─▒ sa─članmal─▒d─▒r.

3-S─░GORTA SEÇ─░M─░: Hersürücünün çekti─či amper dü┼čünülerk do─čru sigorta seçilmeli. Her sürücüye ayr─▒ sigorta kullan─▒lmal─▒d─▒r.

4-RÖLE:Kontrol sisteninin voltaj─▒na göre 12 V. veya 24 Volt olabilir

5-KONTROL KARTI: Genelde kullan─▒lan ekonomik oldu─ču için MACH3 kartt─▒r. Avantajlar─▒ ucuz program─▒ basit popüler ve yeteneklidir. Dezavantajlar─▒ Windows a ba─čl─▒ oldu─čundan kolay bozulur. Bilmeyenler sa─č─▒n─▒ solunu kurcalayarak ayarlar─▒n─▒n bozulmas─▒na sebep olur. Elektrik parazitlerinden kolay  etkilenir. Tavsiyemiz profesyonel kontrol sistemidir. (─░kincinesil.com)

6-SÜRÜCÜLER: Servo veya Step olarak iki çe┼čitir. Plazma makinesinin köprü a─č─▒rl─▒─č─▒na göre 8.5 Niwton Veya 12 Niwton seçilir.  Profesyonel bir makina yap─▒lacaksa PANASONIC SERVO 750 WAT tercih edilmelidir. Ayr─▒ca servolara 1:10 veya 1:7 oran─▒nda bo┼čluksuz rediktör kullan─▒lmal─▒d─▒r.

7-SÜRÜCÜLER ─░Ç─░N GÜÇ KAYNA─×I: Servo motorlar 220 V ile çal─▒┼č─▒r . Fakat kontrol sistemleri veya kartlar  24 Volt veya 12 Volt la çal─▒┼čt─▒─č─▒ndan adaptöre ihtiyaç vard─▒r. Kullanaca─č─▒n─▒z kontrol sisteminin gücüne göre adaptör seçilmelidir ve en az 5 Amper olmas─▒ tavsiye edilir.

8-┼×ALTER: Panonun toplam çekti─či amperden fazla olmal─▒d─▒r. Bu tür makinalarda genelde 16A ve üzeri uygun olur.

9-AÇMA GÜ─×MES─░: Ana ┼čalterden sonra kontrol sistemi için veya bilgisayar için ayr─▒ca dü─čme konulmal─▒d─▒r.

10-ELEKTRON─░K F─░LTRE: Plazman─▒n üretti─či veya hattan gelen elektrik parazitlerini en aza indirir.

11-KABLO: Giri┼č kablolar─▒ 2,5mm Motor kablolar─▒ katalog de─čerine göre en az 1,5mm  blendajl─▒, Encoder kablolar─▒ en az 0,25 veya kablolar uzunsa 0.50 ve mutlaka blendejl─▒ olmal─▒d─▒r.

12-KABLO KANALI: Panodaki kablolar─▒ gizlemek için kanall─▒ olmas─▒ tavsiye edilir.

13-KABLO UÇLARINA YÜZÜK: Kablo uçlar─▒ ölçüye göre olmas─▒  tavsiye edilir.

14-CNC KONTROL S─░STEM─░ VEYA B─░LG─░SAYAR: Makinan─▒n ömrünü+hassasiyetini+h─▒z─▒n─▒+yetene─čini belirledi─či için profesyonel bir kontrol sistemi tercih edilmelidir. (ikincinesil.com) Bilgisayarla yap─▒lan  kntrol sistemleri bozulmaya müsaittir.

15-PROXIMITY SWICH VEYA MEKAN─░K SWICH

16-LEH─░M HAVYA - DARALAN MAKORON

 

 

 
 
 
Faze Web Ltd.